Rozhovor s Jasonem Vanderbrinkem o spojení CSG a Kinetic Group a společných budoucích plánech
V americkém Las Vegas se ve dnech 21. až 24. ledna 2025 konal již 47. ročník věhlasně známé výstavy SHOT Show (Shooting, Hunting and Outdoor Trade Show), která se zaměřuje na střelbu, lovectví a outdoor. Naše redakce se letos této významné výstavy opět zúčastnila a kromě sledování novinek a inovací se zaměřila také na americkou divizi Kinetic Group, kterou nedávno koupila česká skupina Czechoslovak Group, což je historicky největší česká investice ve Spojených státech.
Tento rok bylo ve více než 22 kilometrech výstavních uliček k vidění přes 2 800 vystavovatelů z celého světa. Plocha této výstavy byla 7 hektarů, což je pro srovnání dostatečný prostor pro zaparkování 556 stíhacích letounů F-16.
Zatímco na největších stáncích předních světových výrobců, jako jsou Heckler & Koch, FN Herstal, Glock a další, bylo možné sledovat stabilní a jisté krůčky, kterými se snaží dané společnosti definovat budoucnost svého odvětví, menší expozice nabízely něco trochu jiného. Návštěvníci si zde mohli vyzkoušet různé novinky, které by mohly představovat inovační posun vpřed. Bylo tak zjevné, že celý průmysl malorážového střeliva a palných zbraní má stále prostor k růstu, a že i menší firmy s velkými plány mohou přinést velmi zajímavé výsledky.
Mezi vystavovateli měla své zástupce i Česká republika. Například holding Colt CZ Group zde prezentoval svou novou pušku CZ BREN 3, která se těší zájmu ozbrojených složek různých zemí. Společnost Meopta představila pokročilé řady puškohledů a společnost Laugo Arms poprvé ukázala svou pistoli pro denní nošení Remus. Ta vychází ze sportovní pistole Alien, která si již několikrát získala na předchozích ročnících SHOT Show nemalou pozornost.
Na SHOT Show se prezentovala také skupina Czechoslovak Group, konkrétně její divize CSG Ammo+, která byla letos zastoupena prezentačními stánky italského výrobce střeliva Fiocchi a americkou divizí Kinetic Group, kterou skupina CSG nedávno zakoupila. Právě pod Kinetic Group spadají prestižní značky střeliva, jako jsou Remington, CCI, Federal a další. Přímo na výstavě jsme měli příležitost položit několik otázek Jasonu Vanderbrinkovi, výkonnému řediteli skupiny Kinetic Group, ohledně nedávného spojení s českou skupinou CSG.
Video: Rozhovor s Jasonem Vanderbrinkem o spojení CSG a Kinetic Group a společných budoucích plánech / CZ DEFENCE
Zajímali jsme se nejen o průběh spojení obou zmíněných subjektů, ale i o budoucí cíle, které si skupina Kinetic Group stanovila. Jason Vanderbrink nám tak přiblížil plány na nadcházející roky včetně oblastí, kde vidí největší růstový potenciál.
Vzhledem k tomu, že v Evropské unii probíhají intenzivní diskuze o tzv. zeleném střelivu, zajímalo nás, zda po spojení s CSG plánuje Kinetic Group jeho zařazení do svého portfolia a zda mají v plánu zlepšit dostupnost amerického střeliva na evropském trhu. Byli jsme překvapeni, jak dobře je Kinetic Group na tento krok připravena. Vanderbrink nám potvrdil, že expanze do Evropy je jedním z klíčových cílů společnosti.
Na letošní výstavě SHOT Show bylo jasně vidět, že nejen CSG a její společnosti, ale i ostatní výrobci prezentující svá portfolia, dávají velký důraz na inovace, které v následujících letech plánují udělat. Už nyní se tak můžeme těšit na další mezinárodní výstavy a veletrhy, kde budou tyto novinky představeny.